Strefa partnera

Aktualności

Wyroby z kompozytów akrylowych

 

 

 

FreeVolt™ rozpoczyna współpracę z Grupą Polskie

 

Składy Budowlane S.A.

 
FreeVolt™ rozpoczyna współpracę z Grupą Polskie Składy Budowlane S.A.
Fot. FreeVolt
 

FreeVolt™ to moduły fotowoltaiczne III generacji i zarazem jeden z największych dystrybutorów elektrowni słonecznych w Polsce. FreeVolt™ podpisał umowę o współpracy z Grupą Polskie Składy Budowlane S.A., największą i najszybciej rozwijającą się w Polsce siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród.

Trwające kilka miesięcy rozmowy i negocjacje handlowe pomiędzy FreeVolt™, a Grupą PSB S.A. zakończyły się kilka dni temu, a zwieńczyło je oficjalne podpisanie umowy przez przedstawicieli obu spółek. Dwie silnie umocowane na polskim rynku spółki rozpoczynają współpracę w zakresie sprzedaży produktów FreeVolt™ w placówkach Grupy PSB S.A. na terenie całej Polski. Dzięki tej współpracy dostęp do produktów FreeVolt™ będzie jeszcze łatwiejszy dla klienta.

Współpraca lidera rynku OZE oraz spółki z ugruntowaną pozycją w branży budowlanej bazuje na jasnych procedurach sprzedażowych. Doradcy z zakresu produktów OZE w każdej placówce handlowej Grupy PSB S.A. będą dostępni dla klientów zainteresowanych inwestycją w odnawialne źródła energii. Klienci dostaną informację o produktach z oferty FreeVolt™.

Podczas wizyty w punkcie Grupy PSB S.A. klient otrzyma także ofertę wraz z wyceną elektrowni słonecznej. Konsultant przedstawi dokładne, przyszłościowe korzyści i odpowie bezpośrednio na wszelkie pytania. W szybki i prosty sposób klienci będą mogli przedstawić swoje oczekiwania, możliwości i potrzeby wobec własnej elektrowni. Kolejnym krokiem kontaktu z klientem będzie wizyta lokalna konsultanta sieci FreeVolt™. Ekspert w dziedzinie produktów i usług FreeVolt™ wykona dokładne pomiary i stworzy projekt zamówionej elektrowni.

Fot. Freevolt

FreeVolt™ to nie tylko innowacyjne moduły fotowoltaiczne, ale również największa w Polsce sieć sprzedaży i serwisu instalacji OZE. Montaż elektrowni wykona dział serwisu FreeVolt™ z odpowiedniego punktu sprzedaży i serwisu. Kooperacja FreeVolt™ oraz Grupy PSB S.A. jest bardzo klarowna i przyjazna klientowi. Wszystkie informacje nt. oszczędzania energii w domu klient uzyska od doradcy Grupy PSB S.A., zaś cały proces załatwienia wszelkich formalności i montażu elektrowni fotowoltaicznej klient uzyska od wykwalifikowanej i doświadczonej kadry FreeVolt™.

Klienci składów budowlanych PSB S.A., sklepów PSB-Mrówka oraz PSB-Profi już niebawem będą mieć możliwość zakupu produktów FreeVolt™ w najatrakcyjniejszych cenach z wyborem najkorzystniejszej możliwości finansowania inwestycji. Posiadanie własnej elektrowni fotowoltaicznej, wprowadzenie oszczędności w domowym budżecie i możliwość zarabiania na energii ze słońca to kilka prostych kroków. Z doradcami i siecią sprzedaży FreeVolt™ ten proces jest jeszcze efektywniejszy.  

GRUPA PSB S.A.

Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. działa na rynku od 17 lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się w Polsce siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród. Obecnie Grupa zrzesza ponad 350 małych i średnich, rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w ponad 425 składach budowlanych, w 205 marketach PSB-Mrówka oraz w 43 centrach handlowych PSB-Profi. Katalog produktów składów budowlanych to szeroki wachlarz asortymentu dostępnego na miejscu w punktach sprzedaży PSB. Produkty dostępne w składach PSB to wyroby z własnej produkcji, a także znanych i najlepszych marek. Za parę tygodni składy PSB wzbogacą się również w produkty z branży odnawialnych źródeł energii - moduły fotowoltaiczne firmy FreeVolt™.

FreeVolt™

FreeVolt™ specjalizuje się w branży odnawialnych źródeł energii i świadczy kompleksowe usługi dla swoich klientów. Kompleksowość usług to: własna produkcja, dystrybucja i montaż elektrowni fotowoltaicznych wraz z załatwieniem za klienta wszelkich formalności w drodze do posiadania własnej elektrowni. Proces realizacji inwestycji jest stymulowany doświadczeniem i profesjonalizmem fachowców oraz najwyższą jakością produktu. Fabryka innowacyjnych modułów fotowoltaicznych FreeVolt™ mieści się w Bydgoskim Parku Przemysłowo–Technologicznym.

Technologia FreeVolt™ to rozwiązanie wprowadzające produkcję modułów fotowoltaicznych cechujących się wysoką wydajnością i zwiększoną żywotnością. Wśród sztandarowych produktów należy wymienić elektrownie słoneczne oparte na najwyższej jakości komponentach europejskich producentów, w tym na produkowanych przez nas wysokowydajnych modułach fotowoltaicznych. FreeVolt™ ma również w ofercie szeroką gamę produktów w zakresie solarnego i hybrydowego oświetlenia ulicznego.

Usługi FreeVolt™ dedykowane są zarówno do klienta indywidualnego, przedsiębiorstw jak i stowarzyszeń oraz jednostek publicznych. Jako ugruntowany lider w branży OZE firma FreeVolt™ stawia na system marketingu oparty na tworzeniu Autoryzowanych Punktów Sprzedaży i Serwisu, który na polskim rynku liczy już ponad 120 punktów, a niebawem firma obejmie swoim zasięgiem APiS także rynek międzynarodowy. Współpraca z FreeVolt™ wnosi korzyści dla każdej ze stron. 

Wojewódzki Autoryzowany Punkt Sprzedaży w Osielsku k. Bydgoszczy. Fot. Freevolt

W związku z dynamicznym rozwojem rynku OZE, FreeVolt™ poszukuje instalatorów, osób chętnych do podjęcia współpracy z tak mocno usytuowanym na polskim rynku, potentatem branży przyjaznej środowisku. Współpraca z FreeVolt™ to jasne i opłacalne procedury współpracy.

 

 

 

Firma PRESTO rozpoczyna program dla wykonawców

 

 

"Z PRESTO do celu"

 

 


 

 

Plannja Flex NOWOŚĆ!

 

 

modułowy system blachodachówek

Plannja Flex to nowoczesna i oryginanlna  dwumodułowa blachodachówka o awangardowym kształcie. Niepowtarzalny, cofnięty kąt przetłoczenia oraz wysokie 30 mm przetłoczenie z rowkiem w górnej fali powodują wyjątkowy efekt wizualny. Załamania światła i cienie powstające w miejscach przetłoczeń sprawiają, że dach nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Wykorzystanie do montażu specjalnych wkrętów z płaskim łbem typu TORX sprawia, że elementy montażowe są prawie niewidoczne, dzięki czemu dach wygląda elegancko i ekskluzywnie.

Dwumodułowa konstrukcja paneli to również zmniejszenie odpadów nawet przy skomplikowanym kształcie dachu.

Rozmiar blachodachówki Plannja Flex został dopasowany do potrzeb klientów. Długość i szerokość paneli zamykają się w rozmiarach palety. Dzięki temu wystarczy mały samochód dostawczy, aby dowieźć blachodachówkę Plannja Flex na budowę.

Plannja Flex  wykonana jest z najwyższej jakości stali, która jest zabezpieczona unikalną 50 µm powłoką Plannja Hard Coat 50 Glossy. Dlatego blachodachówka Plannja Flex objęta jest 30-letnią pisemną gwarancją.

 

 

 

 

 

 

 

Pustaki Thermoziegel Röben, TV 7 szlifowany

 

 

Karta Techniczna

Ogólne dopuszczenie do powszechnego stosowania w budownictwie nr Z-17.1-1005

Pustak ceramiczny Thermoziegel z wełną mineralną
Przechowywanie bloczków na budowie a wilgoć
Kontakt z wilgocią nie stanowi Ŝadnego zagroŜenia dla pustaków Thermoziegel z
wełną mineralną. Zintegrowana izolacja cieplna jest hydrofobowa (wodoodporna) i
nie wchłania wody. Dla samych pustaków problemem moŜe być właściwie tylko
sytuacja, gdy w czasie zimy mają kontakt z duŜą wilgotnością, a temperatury
spadają poniŜej 0° C. Pustaki Thermoziegel są mrozoodporne tylko jeśli zostaną
pokryte tynkiem, który stanowi ochronę przed działaniem czynników
atmosferycznych i zapewnia trwałość ściany z pustaków. Same bloczki są w stanie
bardzo szybko wchłonąć wilgoć, ale równie szybko ją oddać. Dlatego po
zatrzymaniu kontaktu z wilgocią ściana natychmiast wyschnie, a wszystkie
właściwości pustaka pozostaną bez zmian.
Opór cieplny
Wszystkie dane techniczne, łącznie z wartością współczynnika przenikania ciepła U,
moŜna znaleźć w tabelach zamieszczonych w katalogu „Thermoziegel” oraz „Dom z
cegły”, a takŜe na naszej stronie internetowej. Kartę produktu przesyłamy w
załączeniu.
Technika mocowania okien
Mocowanie okien odbywa się przy pomocy specjalnych kołków montaŜowych
oferowanych przez firmy Würth (www.wuerth.de) oraz Fischer
(www.fischerwerke.de).
Bruzdy instalacyjne
Technika wykonania bruzd instalacyjnych jest dokładnie taka sama, jak w
przypadku pustaków bez izolacji - szczeliny moŜna wycinać piłą lub frezarką.
Rola pionowych otworów w bloczkach
W pionowych otworach zawarty jest materiał izolacyjny i jest to jedyna funkcja,
jaką pełnią.
Ryzyko występowania mostków termicznych
Od strony ściany z wgłębieniami i wypustkami (pióro-wpust) bloczki Thermoziegel
TV Plan mają z przyczyn technicznych przerwaną izolację termiczną. Nie istnieje
jednak ryzyko wystąpienia mostków termicznych. Przewodność cieplną sprawdza
się na powierzchni całej ściany, a nie pojedynczego bloczka.
Akustyczność
Szacunkowa wartość obliczeniowa izolacyjności akustycznej dla pustaka z wełną
Thermoziegel TV 7-Plan o grubości 36,5 cm wynosi 44,8 dB. Aby poznać dokładną
wartość, naleŜy wyliczyć ją w kaŜdym przypadku indywidualnie, biorąc pod uwagę
wszelkie inne parametry. W razie potrzeby, wyliczenia wykona dla Państwa firma
Röben, na podstawie danych materiałowych oraz projektu.
Dodatkowe elementy systemu
W systemie pustaków z wełną mineralną występują dodatkowe elementy. Są to:
- pustaki połówkowe z wełną, o wymiarach 123x300x249 mm oraz 123x365x249 mm
- nadproŜa w kształcie U, o wymiarach 240x300x240 mm oraz 240x365x240 mm
- nadproŜa nad okna (WLG 035), o wymiarach 250x100x65 mm
Wymiary podane są w formacie długość x szerokość x wysokość.

 

Rozmiary i zapotrzebowanie na materiał1

 Długość [mm]

Gubość ściany = szerokość pustaka [mm]

Wysokość  [mm]

Zapotrzebowanie materiału

1 m2 muru pustak / sztuk

Zapotrzebowanie materiału

1m3 muru pustak / sztuk

248

300

249

16

53

 248

365

249

16

44

 1) Teoretyczne zapotrzebowanie na pustaki: w praktycenależy 3% więcej na resztki i ewntualne pęknięcia.

Zaprawa: zapotrzebowanie jest zależne od konsystencji i stopnia gęstości zaprawy, możliwe wahania uwarunkowane są spacyfikacją budowy, konstrukcjami takimi jak filary, wnęki, wypusty itp.

    

 

Izolacja cieplna

 Przewodność cieplna λ [W/mk]

    Wartość U [W/m2K] na zewnatrz: 20 mm tynk lekki, (0,25 W/mK) wewnatrz: 15 mm tynk gipsowy lub cementowy (0,51 W/mk) grubość ściany mm

Klasa gęstości objętościowej

RDK


 

Rodzaj zaprawy

zaprawa cienkowarstwowa

Dm

300 365

0,070

 0,22 0,18 

0,5

900 D

 

 

 

  

 

Pustaki Thermoziegel Röben, TV 9 szlifowany

Ogólne dopuszczenie do powszechnego stosowania w budownictwie nr Z-17.1-1006

 

Rozmiary i zapotrzebowanie na materiał1

 Długość [mm]

Gubość ściany = szerokość pustaka [mm]

Wysokość  [mm]

Zapotrzebowanie materiału

1 m2 muru pustak / sztuk

Zapotrzebowanie materiału

1m3 muru pustak / sztuk

248

300

249

16

53

 248

365

249

16

44

 1) Teoretyczne zapotrzebowanie na pustaki: w praktycenależy 3% więcej na resztki i ewntualne pęknięcia.

Zaprawa: zapotrzebowanie jest zależne od konsystencji i stopnia gęstości zaprawy, możliwe wahania uwarunkowane są spacyfikacją budowy, konstrukcjami takimi jak filary, wnęki, wypusty itp.

    

 

Izolacja cieplna

 Przewodność cieplna λ [W/mk]

    Wartość U [W/m2K] na zewnatrz: 20 mm tynk lekki, (0,25 W/mK) wewnatrz: 15 mm tynk gipsowy lub cementowy (0,51 W/mk) grubość ściany mm

Klasa gęstości objętościowej

RDK


 

Rodzaj zaprawy

zaprawa cienkowarstwowa

Dm

300 365

0,090

 0,28 0,23

0,65

900 D

 

Izolacja dźwiękowa

 

Dla Thermoziegel TV 9- szlifowany, d 365, wyliczona skorygowana miara izolacji dźwiękowej wynosi rsitu, w=49,8 dB do wyliczeń izolacji dźwiekowej przy masywnym rodzaju zabudowy zgodnie z uproszczonym modelem normy europejskiej EN 12354-1:2000-12.

 

 

 

Deska dekoracyjna elewacyjna

Wyroby z kompozytów akrylowych

 

x

Wykorzystujemy informacje zapisane za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych, uwierzytelniania użytkowników oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce istnieje możliwość zmiany ustawień zapisu plików "cookies". Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia oraz zgodę na ich wykorzystywanie.